against all archive

00:00 | 00:00 track 1 | 4
canal666-archive

against all archive

Canal666 Radio - Archived Broadcasts of 1998

Archiwalne audycje z 1998

Radio Canal666 removed from the antenna to the radio Center in 1998. It held six broadcast and attracted a large audience.

18 -19 juni 1998 - Gazeta Wyborcza/Rzeszow/Poland

Rozmowa z Tomaszem Pajęckim i Ludwikiem Skurzakiem, przewodniczącym i sekretarzem Młodzieżówki AWS

- Dlaczego oprotestowaliście audycję nadaną w Radiu Centrum 14 lipca?

- Ponieważ audycja promowała narkomanię.

- W jaki sposób?

- Od 22:00 do 24:00 tego dnia na antenie Radia Centrum osoby prowadzące program głosiły np., że marihuana jest w porównaniu z tytoniem i alkoholem środkiem dość niewinnym. Być może też - mówiono - nową erę ludzkości otwierają nie bronie nuklearne i podróże miedzyplanetarne, ale psychodeliczne dragi, jako zapowiedź masowych demokratycznych środków przeciwko nudzie. "Statystyki mówią, że zażywanie LSD nie jest bardziej niebezpieczne niż studiowanie" - to zdanie też padło na antenie. Poza tym zaproponowano, by zmienić nazwy organizacjom walczącym z narkomanią na bardziej odpowiadające ich dokonaniom. I tak, zaproponowano zmienić nazwę KARAN na "kretyn", MONAR na "matoł", Pogotowie Makowe na "Zakład Pogrzebowy", a Towarzystwu Powrót z U - by zajęło sie organizowaniem wycieczek autokarowych do Amsterdamu.

- Prosiliście o wydanie zapisu audycji, ale redaktor naczelny radia odmówił wam. Skąd więc macie tak dokładne cytaty?

- Dysponujemy własnym nagraniem audycji.

- Postawiliście na swoim - audycja została zdjęta. Uważacie to za rozwiązanie sprawy?

- Chcieliśmy podziękować redaktorowi naczelnemu radia, za szybkie i merytoryczne załatwienie sprawy. Okazało się, że nie różniliśmy się w ocenie tej audycji. Nasza gwałtowna reakcja wynikała z tego, że ta audycja różniła się bardzo od tego co Radio centrum prezentuje zazwyczaj.

- Redaktor inaczej tłumaczy zdjęcie tej audycji i zawieszenie jej autorów. Motywuje to złamaniem przez nich wewnętrznego regulaminu i twierdzi, że audycja w żaden sposób nie promowała narkomani czy innych używek.

- Nam jest w zasadzie obojętne jak Pan redaktor będzie to tłumaczył sobie i mediom. Uważamy, że podjęte kroki spowodują, że taka audycja więcej się na antenie nie pojawi.

- Czy tą swoją interwencją nie chcieliście się przypadkiem zareklamować przed zbliżajacymi sie wyborami samorządowymi? Taka sugestia pojawiła się w wypowiedziach, a nawet w pisemnych oświadczeniach szefa radia?

- Nie jesteśmy przecież klubem medytacji transcendentalnej, ale młodzieżówką partii politycznej. Z tego też względu wszystko co robimy, może być uważane za krok polityczny. My zaś tylko walczymy o wizje człowieka zgodną z nauką Kościoła Katolickiego.

rozmawiała Małgorzata Bujara

To już historia, panowie oczywiście zrobili kariery polityczne. Audycji odbyło się sześć i cieszyły się dużą słuchalnością. Bezczelnie ośmieliliśmy się naruszyć "wizję człowieka zgodną z nauką Kościoła Katolickiego", co czynić będziemy nadal, za każdym razem, gdy ta "wizja" będzie naruszać naszą wolność. Canal666

Rząd stoi przed nami jako gwałciciel danych nam przez naturę praw i jak długo ten właśnie rząd będzie trzymać swe brudne łapska na świętych psychodelikach i prześladować ich użytkowników, jak długo jakikolwiek biedaczysko gnić będzie w więzieniu, ze względu na to, że woli mistyczne uniesienia na marihuanie od zaślinionego alkoholizmu polityków, tak długo będziemy okazywać wobec niego nieprzejednaną wrogość. - Timothy Leary
canal666-archive
website no use cookies, no spying, no tracking
device: computer
country · city: US · Ashburn
browser: CCBot 2 · platform:
counter: 0 · online: 666
created and powered by:
www.RobiYogi.com - Professional Responsive Websites
00:00
00:00
close